Czarna Dama Galicyjski Wilk

“Ponura legenda wiąże się z pałacem Wielopolskich (dzisiejszy krakowski magistrat). Podobno zjawia się tam Czarna Dama…” Źródło: http://idacdonikad2.blox.pl/2010/02/Czarna-Dama.html.

Imię rodowodowe:
CZARNA DAMA Galicyjski Wilk

Imię domowe:
BRUXA

Data urodzenia:
14.08.2010

Status:
HODOWLANA

Kod bonitacyjny Badania Wystawy Wyszkolenie
VN (sm) HD: C
ED: 0/0
DM: N/DM
2 x Najlepsze Baby
4 x Zwycięzca Młodzieży
3 x Najlepszy Junior
Mł.Ch.PL

Bruxa była nieplanowaną kinder niespodzianką 😀 Dołączyła do naszego stada przez taką samą iskrę, jaka pojawiła się kiedyś między mną a Jabberem. Jaka jest? Rudo-brązowa, z bardzo jasnym okiem i krótkim uchem. Ma w sobie cechy każdego wilczaka z naszego stada – jest pomysłowa jak Jabber, gadająca jak Zmora i rąbnięta jak Strzyga 😀 Bardzo szybko i bardzo mocno przywiązała się do nas i chociaż nie jest na razie “hop do przodu”, to szybko socjalizuje się z otoczeniem. Jej problemem są obcy ludzie, ale mam nadzieję, że poradzimy sobie i z tym – jak z traktorami Zmory 😉 Świetnie pracuje, chociaż na razie z braku szkółki tylko na podwórku. Ma lepszy aport od Jabbera i mam nadzieję, że tak jej już zostanie. Jest potwornym wyjcem – gęba jej się zamyka dopiero jak śpi. Stąd dostała imię Bruxa, czyli wg wiedźmińskiej wiki to “wampir z rodzaju wampirów wyższych, który nie obawia się światła słonecznego, potrafiący powalić przeciwnika za pomocą fali dźwiękowej”…“podczas walki stara się używać głównie swoich umiejętności, wydaje głośne, obezwładniające piski” – pasuje wprost idealnie 😉 Bruxa jest świetnym kompanem na spacerach i górskich wycieczkach, świetnie dogaduje się z Gają i praktycznie jest w stanie dogadać się z każdym psem. Pomimo, że nie jest hop do przodu i potrafi na serio zapolować – jest chyba najmniej problemowym psem w naszym stadzie – ale oczywiście po tym jak już dorosła do bycia grzeczną 😉

Bruxa przeszła na razie tylko przegląd młodych – bonitacja była planowana na 2012 rok, ale z powodu przeprowadzki przełożyliśmy ją na wiosnę 2013. Przegląd zaliczyła z przytupem na ocenę Wybitnie obiecującą. Podobnie jak większość wystaw, na których była i zabłysnęła. Niestety nie zabłysnęła przy prześwietleniach stawów i oprócz czystych łokci, otrzymała też lekką dysplazję. Nie wyklucza jej to z hodowli, ale w związku z tym planujemy jeden miot na sprawdzenie jakie stawy odziedziczą po niej dzieci. Reszta jej rodzeństwa i rodzice mają zdrowe stawy.